Zajęcia realizowane w ramach: Blok 6

Nazwa jednostki

Zakład Kosmetologii Katedra Kosmetologii

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Miejsce realizacji zajęć

Sosnowiec, ul. Kasztanowa 3, sala 109 i 110, I piętro

 

Dzień zajęć

Temat i szczegółowy plan zajęć

Dzień 1

 

Co w skórze piszczy?

Wstęp teoretyczny wprowadzi Was w to, czym zajmuje się jednostka kosmetologii oraz czym jest kosmetologia jako nauka. Zobaczycie, jak wyglądają nasze pracownie: wizażu oraz kosmetologiczna. Zostaniecie zapoznani ze sprzętem oraz będziecie mogli dowiedzieć się, jak aparatura może ułatwić nam zdiagnozowanie typu skóry i ilu informacji na jej temat może nam dostarczyć!

 

Dzień 2

 

Day SPA

Jak połączyć przyjemne z pożytecznym?

Kilka słów o tym, jak może wyglądać cera, z jakimi problemami może się borykać i jak sobie z nimi poradzić. Omówimy podstawy pielęgnacji skóry problematycznej i dobierzemy najlepszą maseczkę do rodzaju cery.

Dzień 3

 

Czym jest peeling i jak go stosować?

Omówimy rodzaje peelingów oraz wskazania i przeciwwskazania do ich wykonania. Dowiecie się jak prawidłowo dobrać peeling do rodzaju skóry twarzy i zobaczycie, jak go wykonać. Mało tego – wykonacie go samodzielnie!

Dzień 4

 

Stylizacja twarzy

Analiza kolorystyczna - przeanalizujemy na czym polega, jakie są jej główne założenia oraz omówimy zasady jej wykonania.

W ramach ćwiczeń wykonamy wspólnie analizę kolorystyczną.

Dzień 5

 

Make – up dla każdego

Na wstępie omówimy podstawowe zasady makijażu oraz modelowania i konturowania twarzy, oka i ust.

A na zakończenie wykonamy makijaż wieczorowy zawierający podstawowe elementy makijażu z uwzględnieniem wyników analizy kolorystycznej.